.:RolePlay Pletex SAMP:.
.:RolePlay Pletex SAMP:.
.:RolePlay Pletex SAMP:.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovaj ser je napravit za probu ako bude IGRACA....radice dalje.
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 RolePlay Pravila

Go down 
Autor/icaPoruka
RaKuN_1993
Admin
RaKuN_1993


Broj postova : 123
Join date : 01.08.2010
Godina : 30
Lokacija : Pleternica

RolePlay Pravila Empty
PostajNaslov: RolePlay Pravila   RolePlay Pravila Emptypon kol 02, 2010 4:47 am

| RolePlay Pravila |

OSNOVE RP IGRE:

Da bi uspješno ''RPali'' potrebno je da shvatite uopće tko ste vi u igri ( Primjer: Ja sam Claude Speed, sin Jacquesa Speeda i Monique Speed koji je došao u SanAndreas da bi pokušao ući u NASCAR i osvojiti titulu prvaka ). Dakle potrebno je da se uživite u svoga lika i da se ponašate u skladu s time. Shvatite to ovako: Cijeli SA je jedno veliko KAZALIŠTE, svaki igrač u njemu je PUBLIKA, a vi GLUMITE svoga LIKA. Ako ste Mafija ili Hitman nastojat ćete biti tajanstveni i ne otkrivat svoj identitet, ako ste PD ili FBI onda ćete nastojati biti ''FRAJERI'' koji PIJU u lokalnom BARU ili ganjaju ŽENE itd... Pritom morate paziti da poštujete pravila ponašanja. Ako ne pazite na to, moguće je da vaš LIK, tj. KARAKTER neće uspjeti u SA i morat ćete krenut ISPOČETKA!

RAZLIKOVANJE OOC I IC

Povezano s ovim je i razlikovanje običnog T-chata od B-chata. T-CHAT se koristi kada GLUMITE SVOG LIKA i kad pričate ISKLJUČIVO O POSTUPCIMA KOJI LIČE NA ŽIVOT VAŠEG LIKA (Primjer: Vi ste PD i zaustavite vozača koji je nepropisno pretjecao kolonu i kažete mu ''Dobar Dan, Vozačku i Prometnu molim!, ili ste TAXIST i dođete po mušteriju i kažete mu: ''Dobar dan, kamo ćete?''. Za to služi T-CHAT. B-CHAT se koristi kada pričate o bilo čemu osim o ŽIVOTU KOJI ŽIVI VAŠ LIK ! (Primjer: ''Admine Admine, možeš mi Setteam?'' ili ''Nikola kako život, pa di si ti? Šta se ne javljaš?'' ), za to služi B-CHAT u kojem se mogu koristiti i ZNAKOVI poput SMAJLIĆA itd..


Power-Gaming

Power - Gamer nije dobar igrač za pravila RolePlaya. TOČKA. PowerGamer nastoji PRISILITI da DRUGI IGRAČI sudjeluju U NEKOJ RADNJI u kojoj ONI NE BI HTJELI SUDJELOVATI. Recimo ja napisem /me tucem Tony Soprana ili /me se sexam sa Curom Djevojkic, to je KLASIČNI PRIMJER POWERGAMERA. Kako to spriječiti? Najbolje je pitati tu osobu da li zeli UĆI U TU RADNJU S VAMA! Primjer (/me se hoće potući sa Tony Sopranom ili /me se zeli poseksat s Curom Djevojkic.) PowerGamingom se isto tako smatra PRISILA drugog igrača na nešto, a BEZ da se TOM IGRAČU dala šansa da POVUČE SVOJ POTEZ! ( u smislu /me komande ). PRIMJERI: ( /me RUŠIM SVE NA POD umjesto /me POKUŠAVA SVE SRUŠIT NA POD ili /me VEŽE SVE DA NE MOGU NIGDJE umjesto /me POKUŠAVA VEZAT SVE DA NE MOGU NIGDJE, /me VADI NOŽ I BODE umjesto /me VADI NOŽ + /me POKUŠAVA ubosti s nožem --> JEDNO BEZ DRUGOG NIJE DOBRO!!!, te treba sačekat odgovor drugog lika ). PowerGaming je isto i koristenje sile/predmeta/sposobnosti koju NE POSJEDUJEMO ( Primjer: /me JE SUPERMAN I NE MOGU UMRIJETI, /me VADI BAZUKU , a nemam Bazuku ) itd.

Korištenje /me komande služi da bi izrazili neki postupak svog lika iz NJEGOVOG ŽIVOTA ili da bi izrazili neku njegovu EMOCIJU !

Meta-Gaming

Ukratko, Meta-Gaming - isto nije dobar za RP. Zašto? Zato jer Meta-Gamer koristi pravila OOC-a što znači Out of Charachter tj. IZVAN SVJESTI LIKA IZ IGRE prilikom IC-a što znači In Charachter tj. UNUTAR RAZMIŠLJANJA SAMOG LIKA IZ IGRE. Primjeri su za to (LOL, xD, ROFL, LMAO, WTF itd.. Drugi primjer bi bio RADNJA koju NE BI MOGLI IZVESTI BEZ DA ZNAMO NEKE PODATKE O DRUGOM IGRAČU! ( Primjer: Vidiš igrača po imenu Bobo_Beatifful i zaletiš se do njega i dereš se za njim: ''EEE, Bobo imaš šta para???'' ) ŠTO U STVARNOM ŽIVOTU NE BI MOGAO IZVEST JER BOBO NEMA PLOČICU SA IMENOM IZNAD GLAVE !!!! Dakle PRAVILAN NAČIN JE: Dođes do IGRAČA i pitaš ga kako se zove, baciš neku spiku, da ti broj mobitela, nađete se na kavi i nakon 2 ili 3 puta ti znaš SVE O TOM LIKU! Nakon toga se mozes i SA PLANINE DERAT BOOOBOOOO!!


Power-Gaming vs Meta-Gaming

Tu bi spadale situacije koje jednostavno NISU REALNE NITI U IGRI NITI U STVARNOM ŽIVOTU. ( Primjer: Bunny - Hopping, to jednostavno nije REALNO. Stoga je bolje to NE KORISTIT!! Isto tako nije REALNO nakon toga vikat LOL ili ROFL ). Jedan od MOGUĆIH primjera bi bio i ovaj: Zaletiš se s motorom i skočis sa Mount - Chiiliada! To možda i je REALNO ali NIJE REALNO DA SE NAKON TOGA DIGNEŠ I NASTAVIŠ DALJE KAO DA TI SE NIJE NIŠTA DOGODILO. Postupak: Nazoveš /call 911, čekaš MD i napišeš /me se ne može micati itd... Možda bi najbolje bilo IZBJEGAVAT SITUACIJE KOJE U STVARNOM ŽIVOTU NEMA TEORETSKE ŠANSE DA OSTVARIŠ!


Revenge Kill

Ukratko, to je Ubojstvo iz Osvete. Recimo netko koga vi ne poznajete Vas ubije, a vi nabavite oružje i pomoću OOC Informacija ga nađete i ubijete. Ovo je ZABRANJENO jer nije u skladu sa RP Pravilima.



Bunny Hopping

Bunny Hop - je termin za popularno skakanje ( jednom, dva ili više puta ) dok trčite, te skakanje biciklom. To se kosi sa RP Pravilima jer trčanje i skakanje istovremeno nije moguće i kažnjavat će se.


Drive By

Drive By, popularno ''DB'' je pucanje na pješake sa vozačkog mjesta, gaženje pješaka Vozilom, ubijanje ili nanošenje štete elipsom od Helikoptera. Ovo je također zabranjeno i kažnjivo.


Također bih želio da napomenem da je PD/FBI/ - ZABRANJENO davanje WANTEDA nakon sto ste ubijeni!
To jednostavno nije RP, jer vi se nemožete probuditi i znati tko Vas je ubio i slično...


RP Pravila by RaKuN_1993
Nadopunjena by ................
Pletex ADMIN TEAM (C) 2010


SVI OBAVEZNO PROČITATI!
[Vrh] Go down
 
RolePlay Pravila
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pravila, Komande i ostala pravila uvezi HRT-a
» Pravila za Vozace!
» Pravila!
» Pravila i Komande GSF
» Pravila za Oglas!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
.:RolePlay Pletex SAMP:. :: RPG Pletex Info :: Sve informacije o serveru-
Forum(o)Bir: